Dużo pracy na wsi

Praca w dużej wsi

W Gierałtowicach czyli we wsi położonej w województwie małopolskim w gminie wieprz, możemy znaleźć wiele ciekawych ofert pracy. Każdy może znaleźć coś dla siebie, bowiem w Gierałtowicach można znaleźć pracę w przedszkolu, szkole podstawowej, na poczcie czy w bibliotece a nawet w urzędzie gminy. Oprócz tego praca Gierałtowice może oferować zatrudnienie dla wszelkiego rodzaju stolarzy czy budowniczych. Znajduje się tam wiele siedzib firm poszukujących chętnych do pracy. Jeżeli znajdujemy się niedaleko tej miejscowości a wciąż nie możemy znaleźć zatrudnienia, warto poszukać właśnie tam swojej wymarzonej pracy.
Oprócz wielu firm oferujących tam zatrudnienie, możemy znaleźć również wiele ciekawych zabytków. Jednym z nich jest obraz „ukrzyżowanie” namalowany został na desce w 1595 roku, i kamienna chrzcielnica barokowa również o podobnej dacie budowy. Znajdują się tam również kościół wzmiankowany z 1325 roku i obecny kościół murowany z 1888 roku z barokowym ołtarzem. Największą atrakcję stanowi tamtejszy dwór z XVIII wieku zbudowany na owalnej platformie otoczonej fosą z dwoma zwodzonymi mostami.

Historia wioski – ciekawa wiedza

Gierałtowice to Polska wieś położona w województwie małopolskim w powiecie wadowickim, w gminie Wieprz. Znajduje się na wysokości 265 metrów nad poziomem morza, nad rzeką Wieprzówką, na Pogórzu Śląskim. Zapisy mówiące o tej miejscowości sięgają co najmniej do czternastego wieku. Jej nazwa wymieniona została po raz pierwszy w 1325 roku w dokumencie zapisanym w języku łacińskim jako Villa Gerardi. W latach 1470 do 1480 w księdze Jan Długosz podaje jako właściciela tych włości Mikołaja Saszowskiego. W 1588 roku wieś została wykupiona przez Joachima Bielski, który pełnił funkcję sekretarza Zygmunta III. W 1728 roku Gierałtowice były w posiadaniu rodziny Lubomirskich, natomiast pod koniec XVIII wieku przejmuje je obecny wtedy właściciel zatora generał Stanisław Wąsowicz. Od 1817 roku aż do 1925 roku wieś należy do rodziny Potockich.

You may also like...