Najważniejsze ubezpieczenia komunikacyjne

Poruszanie się samochodem po drogach publicznych zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Wyjeżdżając nawet w krótką trasę nigdy nie możemy być pewni tego, czy nie przytrafi się nam coś złego. Nie zawsze chodzi oczywiście o poważne wypadki, które są zagrożeniem dla zdrowia i życia. Nawet niewielka stłuczka niesie ze sobą sporo problemów. Trudno zatem dziwić się temu, że zarówno w Polsce, jak i w wielu innych krajach świata, każdy kierowca musi posiadać ważne ubezpieczenie komunikacyjne. Jeśli kierowca zostanie przyłapany na poruszaniu się na drogach bez wykupionej polisy, mogą spotkać go poważne problemy. Warto zapoznać się z ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych i sprawdzić, jakie usługi tego typu znajdziemy obecnie na rynku.

Prawo, a ubezpieczenia

Podstawowym produktem, który jest obowiązkowy dla każdego kierowcy są ubezpieczenia OC. Taka polisa pokryje wszystkie szkody powstałe w wyniki wypadku, który spowodował jej posiadacz. Jest to zatem oczywiste, że akurat to ubezpieczenie jest obowiązkowe. Dzięki temu inni uczestnicy wypadku nie muszą przejmować się tym, że sprawca nie będzie w stanie pokryć spowodowanych przez siebie szkód. Równocześnie ubezpieczenia OC to nie jedyna rzecz, którą znajdziemy obecnie na rynku. Dobrze jest pomyśleć również o innych rodzajach ubezpieczenia, nawet mimo tego, że nie są one obowiązkowe.

 

Kolejnym przykładem są ubezpieczenia AC. Bardzo często można je wykupić po dogodnych cenach razem z polisą OC. Takie ubezpieczenie zapewni nam odszkodowanie w sytuacji, gdy uszkodzenie auta jest wynikiem niezależnych od nikogo czynników. Mogą to być na przykład różnego rodzaju klęski żywiołowe. Zjawiska takie jak silne wiatry, burze czy opady gradu mogą niekiedy całkowicie zniszczyć samochód. Bez posiadania polisy AC praktycznie nie mamy do kogo się zwrócić w celu uzyskania odszkodowania na pokrycie szkód. Polisa taka jest przydatna również w sytuacji, gdy uszkodzenie auta spowodował kierowca który nie posiadał polisy OC lub po prostu uciekł z miejsca wypadku i nie został ujęty.
Przed wyruszeniem w dalszą drogę warto pomyśleć również o ubezpieczeniu Assistance. W przypadku jakiejkolwiek awarii na drodze zapewnia nam ono natychmiastową pomoc. Dobre polisy tego typu obejmują swoim zasięgiem nawet całą Europę lub inne regiony świata. W razie usterki samochodu i jego unieruchomienia, polisa Assistance zapewni nam pomoc drogową. Jeśli zajdzie taka konieczność, otrzymamy również miejsce w pobliskim hotelu lub samochód zastępczy. Takie ubezpieczenie może nas zatem uratować przed naprawdę poważnymi problemami w trasie.

 

You may also like...