Masz firmę? Poznaj jaki jest Twój kod!

Kody działalności – czym są?

Marzysz o założeniu własnej firmy? Owszem, od lat – odpowie wielu z nas. Dlaczego zatem wciąż tego nie zrobiliśmy a poprzestajemy na niespełnionych planach, marzeniach i ambicjach, wciąż odwlekając moment zmierzenia się z pierwszymi formalnościami – które są pierwszym krokiem ku założeniu własnego biznesy, nawet jeśli skromnego, najskromniejszego, jednoosobowego?
Zazwyczaj lub bardzo często dlatego, że przeraża nas strona formalna tego zadana. Że nie znamy przepisów, zasad, ustaw; że boimy się nawet je poznać. Że tyle słyszeliśmy o różnego rodzaju potencjalnych i wcale nie potencjalnych problemach, które pojawiają się zawsze, nawet, jeśli firma prosperuje znakomicie a jest pracownicy są znakomicie przeszkoleni, kompetentni, oddani firmie, uczciwi. Firma, to zawsze wielkie wyzwanie – i swego rodzaju niewiadoma.
Są jednak narzędzia takie, jak kody PKD, które w sporym stopniu ułatwiają prowadzenie firmy. Grupują one branże według określonych sekcji – i ujednolicają przepisy.

Kody działalności – gdzie są?

Kody te zostały podane do publicznej wiadomości 24 grudnia 2007 roku przez Polską Radę Ministrów a znajdziemy na jej stronie oraz w innych, nie tylko internetowych źródłach.

 

You may also like...