Woda niczym bateria

Być może słyszałeś kiedyś o wodzie strukturalnej ale umknęły ci te informacje i już do nich nie wracałeś. A może warto?

Co to jest woda strukturalna?

Woda strukturalna to układ molekularny cząsteczek wody, który istnieje, gdy woda jest blisko powierzchni hydrofilowych (kochających wodę). Podobnie jak lód, cząsteczki wody łączą się w jednowarstwowe arkusze o sześciokątnej strukturze. Jednak w przeciwieństwie do lodu arkusze są elastyczne i poruszają się niezależnie, ponieważ nie są sklejone przez protony. Większość wody w twoim ciele to woda strukturalna, ponieważ twoje tkanki ciała są hydrofilowe.

W jaki sposób wirowanie tworzy wodę strukturalną?

W prawidłowo zaprojektowanym strukturyzatorze niektóre cząsteczki wody dysocjują na wodór i tlen. Ten nowo utworzony tlen i każdy tlen już rozpuszczony w wodzie jest równomiernie mieszany. Sam tlen jest elementem hydrofilowym. Sześciokątne arkusze ustrukturyzowanej wody wyrastają na zewnątrz z tlenu, warstwa po warstwie. Do tego procesu można służy strukturyzator wody.
Woda strukturalna zawsze istniała, ale nauka właśnie to zauważyła… Chemicy, biolodzy, fizycy, inżynierowie i lekarze, którzy dziś kończą naukę nie dowiadują się o istnieniu wody strukturalnej. No chyba że byli rezydentami laboratorium profesora Geralda Pollacka na University of Washington. W swojej książce „Czwarta faza wody” (opublikowanej w 2013 r.) Dr Pollack dokładnie opisuje, czym jest woda strukturalna, i omawia góry danych naukowych z jego eksperymentów z ostatnich kilku lat.

Woda strukturalna to bateria

Całość wody strukturalnej obejmuje nie tylko wspomniane wcześniej sześciokątne arkusze cząsteczek wody, ale także otaczającą je bezpośrednio wodę. Gdy sześciokątne warstwy rosną, protony są wyrzucane do pobliskiej wody. Stwarza to najbardziej nieoczekiwane zjawisko – potencjał elektryczny (napięcie) między ustrukturyzowaną wodą a otaczającą ją wodą. Innymi słowy, woda strukturalna magazynuje energię, podobnie jak bateria.
Być może zastanawiasz się: „Jeśli woda strukturalna jest baterią, co ją ładuje?” Dr Pollack odkrył, że woda strukturalna rośnie (ładunki) poprzez pochłanianie energii promieniowania. Na przykład zarówno fale świetlne, jak i podczerwone ładują wodę strukturalną energią.

Więcej na https://harmonyh2o.com

You may also like...