Sprzedaż i kupno aut w dobie pandemii

Panująca pandemia zamknęła nas w domach. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy to dobry moment na kupno lub sprzedaż samochodu. Warto rozważyć wszystkie argumenty, zarówno te “za” i te “przeciw”, by podjąć dobrą decyzję.

Kupujemy samochód

Jeżeli jesteśmy zainteresowani kupnem samochodu, to jest to dobry moment na zakup. Wiele salonów poniosło duże straty, spowodowane ograniczeniami, więc obniża ceny, żeby sprzedać zalegający towar. Klienci mogą liczyć na duże rabaty także w komisach. Warto korzystać ze sprawdzonych i renomowanych miejsc. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że auto zostało odpowiednio zdezynfekowane. Dobre salony prowadzące sprzedaż i skup aut nie tylko dostarczą nam samochód do jazdy próbnej, ale także wypełnią za nas wszystkie formalności.
Oczywiście ciężko jest kupić samochód bez obejrzenia go fizycznie. Dealerzy tworzą ogłoszenia z dużą ilością zdjęć, a na niektórych stronach można nawet obejrzeć samochód na nagraniu, pokazującym to, co wewnątrz i to, co na zewnątrz. Przed zakupem trzeba także sprawdzić historię samochodu. Przydatne będą strony internetowe, które sprawdzają historię auta na podstawie numeru VIN. Natomiast jeżeli chodzi o dokonanie przeglądu technicznego, to musimy dokonać tego fizycznie. Dlatego warto wybierać sprawdzonych sprzedawców, co do których mamy pewność, że odpowiednio dezynfekują oferowane pojazdy.
Pamiętajmy też, że banki działają w ograniczonym zakresie. Może być ciężej z uzyskaniem kredytu. W związku z tym, o ile to możliwe, decydujmy się na zakup za środki, które już posiadamy.

Sprzedajemy samochód

Czy to dobry moment na sprzedaż auta używanego? Niestety, nie. Po pierwsze, zainteresowanie klientów jest dużo mniejsze. Po drugie, musimy nie tylko przygotować samochód i wyczyścić go, ale także odpowiednio zdezynfekować. Nie każdy to potrafi i ma odpowiednie środki do tego. Dlatego, jeżeli zdecydujemy się na sprzedaż, lepiej skorzystać z firmy, która oferuje skup samochodów. Możemy się z nią umówić, że to ona dokona za nas dezynfekcji.
Małe zainteresowanie klientów przekłada się na ceny. Są one coraz niższe, a można spodziewać się dodatkowych spadków, jeżeli sytuacja branży motoryzacyjnej nie ulegnie poprawie. Potencjalni klienci boją się nie tylko o swoje zdrowie, ale również o przyszłość. Nie wiadomo w jakim stanie będzie gospodarka i ile osób straci pracę. Kupno samochodu nie wydaje się dzisiaj podstawową potrzebą. Motoryzacja przeżywa kryzys również dlatego, że wiele fabryk zawiesiło lub ograniczyło działalność.
Sprzedaż aut używanych przeniosła się prawie całkowicie do internetu, bo klienci boją się korzystać z salonów. Jeżeli więc chcemy sprzedać samochód, zamieśćmy swoją ofertę na jednej ze stron internetowych. Pamiętajmy o zrobieniu dobrych i czytelnych zdjęć oraz dokładnym opisie.
Panująca sytuacja sprzyja osobom, które chcą kupić nowy lub używany samochód. Mogą oni liczyć na duże spadki cen. Jest natomiast niekorzystna dla tych, którzy decydują się na sprzedaż auta. Powinni oni raczej skorzystać z pomocy profesjonalnego skupu aut i zamieszczać swoje ogłoszenia w internecie.

 

You may also like...