Kilka sposobów na obniżenie kosztów wesela

Ślub i wesele to moment w życiu każdego człowieka, który pozostaje w pamięci na długie lata. Przygotowanie tych pięknych chwil wiąże się jednak z wielomiesięcznymi przygotowaniami oraz znaczącymi wydatkami. Czy istnieje sposób na to, aby koszty wesela były niższe (aby nie było konieczności brania chwilówki na ślub), bez utraty jakości samej imprezy? Poniżej podajemy kilka pomysłów, co zrobić, żeby zorganizować wesele nieco taniej.

Dokładne planowanie, bez rzucania się na żywioł

Koszty wesela mogą być naprawdę gigantyczne, zwłaszcza jeśli na początku nie stworzymy precyzyjnego planu działania. Ułożenie scenariusza, zawierającego w punktach wszystko, co jest nam potrzebne, znacząco zmniejsza nerwowość podczas poszukiwań, ogranicza ryzyko, że o czymś zapomnimy, ale też sprawia, że możemy ograniczyć się do tego, co naprawdę jest nam potrzebne.

Działanie z wyprzedzeniem

Jeśli organizujemy ślub i wesele, warto działać z wyprzedzeniem, a nie zostawiać wszystko na ostatnią chwilę. Pozwala to znacząco ograniczyć wydatki, gdyż mamy znacznie większe pole manewru w poszukiwaniu dobrego fotografa, orkiestry czy sali. W ten sposób możemy się zdecydować na rozwiązanie, które nam odpowiada, a nie godzenie się na to, co jest jeszcze dostępne.

Przemyśl dokładnie termin

Może wydawać się to dziwne, jednak data ślubu ma olbrzymie znaczenie. Coraz więcej osób decyduje się na organizację swojego wielkiego dnia w ciągu tak zwanych długich weekendów, gdy zazwyczaj wszyscy i tak mają już wolne od pracy. Terminy te są wciąż nieco mniej popularne, dzięki czemu bez szkody dla uroczystości pozwalają znaleźć wymarzoną salę w nieco niższej cenie oraz bez konieczności czekania na nią przez długi czas.

Zatrudnienie specjalisty

Paradoksalnie zatrudnienie konsultanta jest w stanie obniżyć koszty organizacji wesela. W jaki sposób? Przede wszystkim specjalista posiada już zbudowaną bazę partnerów i podwykonawców, z którymi współpracuje. Są to ludzie sprawdzeni i godni polecenia. Ze względu na długofalową współpracę przy wielu imprezach tego typu, konsultant jest w stanie wynegocjować dla nas dobrą stawkę, której samodzielnie nigdy byśmy nie otrzymali. W ten sposób jesteśmy w stanie oszczędzić na weselnym budżecie, nawet pomimo zatrudnienia dodatkowej osoby.

***

Odpowiednie zaplanowanie i spokojne działania, najlepiej według z góry nakreślonego planu, są w stanie znacząco obniżyć koszty ślubu i wesela, bez konieczności rezygnowania z tego, co dla nas ważne. Później pozostaje już tylko cieszyć się piękną uroczystością.

 

You may also like...