Jak nie zwariować podczas organizacji ślubu?

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych momentów w życiu człowieka. Wiąże się z nim oczywiście wiele zadań i kwestii do opracowania i przygotowania, które niekiedy mogą przyprawić o prawdziwy zawrót lub nawet ból głowy. A gdyby tak ślub mógł przebiegać spokojniej, pod okiem profesjonalnego konsultanta? Dziś opowiemy nieco, dlaczego warto zdecydować się na zatrudnienie zewnętrzej osoby do zarządzania tym pięknym dniem.

Biznes weselny czy wsparcie w organizacji ślubu?

Coraz więcej można ostatnio znaleźć ogłoszeń o agencjach ślubnych lub konsultantach freelancerach, którzy chętnie pomogą zorganizować każdy ślub. Czy to rzeczywiście dobry pomysł?

Istnieje wiele zalet takiego rozwiązania, które przedstawimy poniżej.

Oszczędność czasu i nerwów

Każdy pragnie cieszyć się swoim najważniejszym dniem w życiu. Ilość obowiązków i spraw do załatwienia przed nim, ale również w trakcie samej uroczystości i wesela, stanowi jednak prawdziwe, organizacyjne wyzwanie. Stąd też biznes weselny pojawił się, aby zdjąć z głowy młodych konieczność samodzielnego myślenia o sali weselnej, dekoracjach czy cateringu. Wszystkie kwestie tego typu rozwiązuje za nich konsultantka.

Planowanie i scenariusz

Jeśli znajdziemy doświadczonego konsultanta, pomoże nam on dopracować nasz ślubny pomysł i stworzyć z niego prawdziwy scenariusz wydarzenia, dopięty na ostatni guzik. Często majac tylko nieokreśloną wizję, na przykład na ślub w plenerze, w starej, drewnianej stodole, nie wiemy do końca w jaki sposób go zrealizować, konsultant nie dość, że pomoże w jego doprecyzowaniu, to nawet może mieć już zestaw gotowych rozwiązań, które idealnie wpiszą się w pierwotne zamierzenie.

Usługi wysokiej jakości

Każdy z konsultantów ma już zazwyczaj wypracowaną listę zaufanych podwykonawców, których może zaproponować narzeczonym. Odpada zatem problem poszukiwań na własną rękę. Znacząco zmniejsza się również ryzyko trafienia na osobę nierzetelną i niekompetentną.

Zatrudnienie dodatkowej osoby, a obniżka kosztów wesela?

Paradoksalnie jest to możliwe. Konsultanci, współpracując przy większej ilości imprez z podwykonawcami, często są w stanie wynegocjować lepsze ceny, niż bylibyśmy w stanie my, zwracając się do nich jako anonimowi, jednorazowi klienci. Stąd też może się okazać, że zatrudnienie profesjonalisty, może znacząco pomóc w zaoszczędzeniu budżetu weselnego aby nie było konieczności brania chwilówki na ślub.

Spokój i szczęśliwa celebracja nie mają ceny

Najważniejsze jest jednak to, że dodatkowa, doświadczona w swoim fachu osoba, wyręcza nas w organizacji całej uroczystości, a następnie nadzoruje ją w trakcie. Dzięki temu młodzi i ich goście mogą skupić się wyłącznie na przeżywaniu tej pięknej chwili, bez zbędnego angażowania się w techniczne detale.

 

You may also like...