Owocowy zawrót głowy

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Warto, zadbać, aby było zdrowe.

Niskokaloryczne, nietłuste i pożywne dla organizmu. Czy zatem jajecznica na bekonie jest zdrowym śniadaniem? Do tego kromka chleba z masłem i kawa. Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Dobrze jest spróbować zjeść rano porcję owoców. Dołożyć je do ulubionego mussli albo kaszy jaglanej czy owsianki. Owoce można też smacznie zjeść z jogurtem lub serkiem wiejskim.

Jaki owoce wybrać?

Nie od dziś wiadomo, że banan to jeden z najbardziej wartościowych owoców. Jest źródłem potasu, który zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Do tego dobrze smakuje i właściwie można z niego zrobić wszystko. Od sałatki owocowej, poprzez placuszki bananowe, chlebek bananowy, po omlety z bananem.
Kolejnym ciekawym owocem na początek dnia będą śliwki. Świeże lub suszone, regulują ciśnienie krwi i pracę nerek. Niektóre z nich, na przykład morela ma właściwości antynowotworowe i przeciwstarzeniowe. Co więcej morela jest uznana za owoc, który eliminuje z organizmu wolne rodniki, przez które rozwijają się choroby cywilizacyjne. Dodatkowo, do jedzenia moreli zachęca jej słodki i aksamitny smak. Czegóż więcej potrzeba nam z rano, jeżeli nie świadomości, że zrobiliśmy co dla własnego zdrowia, kondycji i młodości? A przy okazji tak dobrze smakowało.
Jedzmy śniadania. Jedzmy zdrowe śniadania.

 

You may also like...