Domy kanadyjskie – jak wyglądają?

Budowa domów szkieletowych to temat niezwykle nośny, zwłaszcza dla posiadaczy własnych działek budowlanych. Domy kanadyjskie uchodzą za niezwykle ekologiczne, ciepłe i stosunkowo tanie. Ich niebywałą zaletą jest krótki czas budowy, która zajmuje około czterech miesięcy. Budynki szkieletowe słyną z właściwości energooszczędnych za sprawą wykorzystania wełny mineralnej. Zastanawiasz się zapewne jak wyglądają i sprawdzają się na co dzień domki szkieletowe?

Domy szkieletowe – jak to wygląda w praktyce?

Domy kanadyjskie mają szkieletowy układ i są wykonane z drewna. Szkieletem nazywamy deski ułożone w odstępach około 50 cm. Deski połączone są gwoździami wykonanymi z metalu, a te z kolei są zamocowane w fundamencie na kotwy. Cała konstrukcja jest usztywniana od zewnątrz płytami poszycia zewnętrznego. Występuje w nich także wiatroizolacja, wełna fasadowa i tynk mineralny. Między deski idealnie komponuje się wełna mineralna. Cały szkielet od środka pokrywa się folią paraizolacyjną oraz wykańcza płytami z regipsu. Z pewnością warto przemyśleć ten wariant.

Jakie są plusy technologii kanadyjskiej?

Z całą pewnością plusem tego typu rozwiązania jest cena, która za metr kwadratowy jest niższa o kilkaset złotych, w porównaniu do budynku murowanego. Poza tym warto sprawdzić to rozwiązanie ze względu na wygodę użytkowania i ekonomię. W tak krótkim czasie nie da się wznieść innego typu budowli w sposób poprawny, zgodny ze sztuką budowlaną. To bardzo ważne ponieważ każdy, kto planuje mieć swój własny dom chciałby mieć go jak najszybciej, a klasyczne budowy często są długotrwałe co wiąże się z większymi kosztami (na przykład za samą robociznę). Domy kanadyjskie to także ekologia, a jak wiemy wszyscy dbałość o ekologię powinna leżeć na sercu nam wszystkim, zwłaszcza w obliczu zagrożeń klimatycznych. Wiąże się ona także z niższymi kosztami utrzymania, które, choć nie są tak niskie jak w przypadku domów pasywnych i tak różnice są odczuwalne i rekompensują koszty budowy w strategii długofalowej. Wbrew niektórym opiniom domy szkieletowe są dobre podczas okresu zimowego i z powodzeniem można w nim mieszkać przez cały rok.

Czy przekonałeś się do wybudowania tego typu domu? Można w ten sposób nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze na budowie oraz eksploatacji, ale również także cieszyć się solidnym domem. Domy szkieletowe to ciekawe rozwiązanie, które z pewnością zyska na popularności w nadchodzących latach, ponieważ na świecie już teraz pojawia się coraz więcej entuzjastów tak zwanych kanadyjek. Drewno jest eleganckie i ponadczasowe, a zmyślny projekt zapewni wnętrze będące na równi z domami murowanymi.

You may also like...