Ubezpieczenia komunikacyjne dla każdego kierowcy

Życie każdego z nas bywa bardzo nieprzewidywalne. Czasami w jednej sekundzie może stać się coś złego, co w najlepszym wypadku narazi nas na wielkie straty finansowe. W dużym stopniu dotyczy to jazdy samochodem. Poruszanie się po drodze zawsze stanowi pewne ryzyko. Nawet faktycznie wzorowy kierowca dokładnie przestrzegający przepisów ruchu drogowego nie może być pewny, czy nie spotka się na drodze z kimś lekkomyślnym. Efektem takiego spotkania często są kolizje drogowe. Jeśli nie stanowią one zagrożenia dla ludzkiego zdrowia i życia, to najważniejszą kwestią jest szybkie pokrycie wszelkich wydatków związanych z usuwaniem szkód. Z tego powodu tak niezwykle ważne jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia.
Istnieje kilka rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych. Należy zacząć od polisy OC, czyli ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jest ona najważniejsza, bowiem obowiązek jej posiadania spoczywa na każdym kierowcy. Z takiej polisy zostanie wypłacone odszkodowanie w sytuacji, w której to jej właściciel spowodował kolizję. Stanowi to istotne zabezpieczenia dla innych kierowców. Dzięki temu nie musimy obawiać się sytuacji, w której winowajca naszej szkody nie będzie w stanie wypłacić nam odszkodowania – w takiej sytuacji sami musielibyśmy pokryć wszystkie straty.

prawo, a odszkodowania

Kolejnym ważnym rodzajem ubezpieczenia jest AC. Z takiej polisy możemy uzyskać odszkodowanie w sytuacji, w której nie można wskazać sprawcy wypadku. W grę wchodzą tu wszystkie klęski żywiołowe i wypadki losowe. Ponadto polisa ta zapewni nam pieniądze na pokrycie strat, jeśli sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia i nie istnieje możliwość namierzenia go.
Wśród innych ubezpieczeń komunikacyjnych warto zwrócić uwagę na assistance. Taka polisa jest niesamowicie przydatna w sytuacji, gdy wybieramy się w dłuższą trasę – na przykład na wakacyjny wyjazd po Europie. Jak wiadomo, awaria samochodu w trasie to nic przyjemnego, szczególnie jeśli znajdujemy się akurat w obcym kraju. Wówczas polisa assistance zapewni nam całą niezbędną pomoc. W jej ramach otrzymamy pomoc drogową i usługi mechanika, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Jeśli naprawa samochodu potrwa zbyt długo, możemy liczyć także na miejsce w hotelu czy pojazd zastępczy.
Otrzymanie odszkodowania za poniesione straty w przypadku kolizji drogowej może uratować nas przed bardzo poważnymi problemami. Czasami nawet niewielka z pozoru stłuczka okazuje się być niezwykle kosztowna. Warto zatem posiadać odpowiednie zabezpieczenie na takie ewentualności.

You may also like...