Kredyt gotówkowy – jak dostać?

Kiedy na koncie zaczyna brakować pieniędzy, a mamy przed sobą jakiś większy wydatek, kredyt gotówkowy jest jedną z możliwości, z których możemy skorzystać. Wbrew obiegowej opinii, wcale nie jest tak trudno go dostać, bo banki są coraz bardziej przyjazne klientowi i większość wniosków zostaje rozpatrzona pozytywnie. Dowiedz się jak to zrobić.

Wypłacalność to podstawa

Podstawowym warunkiem, jaki trzeba spełnić, żeby dostać pożyczkę jest bycie wypłacalnym. Oznacza to, że jesteśmy w stanie spłacić kredyt wraz z odsetkami w terminie określonym w umowie. Będzie to też pierwsza informacja, którą bank będzie chciał sprawdzić. Ważne dla nich będzie wynagrodzenie, jakie otrzymujemy z pracy i czy jest ono stałe. Na pewno przychylniej spojrzą na osoby zatrudnione na umowie o pracę czy te, które prowadzą działalność gospodarczą. Istotne jest też to, czy poprzednie zobowiązania zostały spłacone i czy zrobiono to terminowo. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, możemy sprawdzić to na stronie Biura Informacji Kredytowej.

Niezbędne dokumenty

Jeśli chcemy starać się o kredyt gotówkowy, będziemy musieli przedstawić bankowi potrzebne dokumenty. Będzie to przede wszystkim dowód osobisty, lub inny dokument potwierdzający naszą tożsamość. Poza tym, trzeba będzie pokazać zaświadczenie o dochodach. Mogą to być potwierdzenia przelewów, jakie otrzymujemy od pracodawcy, albo wydruk z ZUSu (w przypadku przedsiębiorców). Ma to na celu udowodnienie naszej wypłacalności i obliczenie czy faktycznie będziemy w stanie spłacić kredyt w terminie.

Czy można dostać pożyczkę bez zaświadczenia o dochodach?

Można. Jednak nie będzie to kredyt gotówkowy, a tak zwana “chwilówka”. W przypadku tego rodzaju pomocy finansowych, pożyczkodawcy nie wymagają zaświadczania o zarobkach, a żeby pieniądze wpłynęły na nasze konto, wystarczy tylko dowód osobisty. Jest to dobra opcja dla kogoś, kto potrzebuje szybkiej gotówki. Ważne jest bowiem to, że w przypadku “chwilówek” możemy dostać przelew już w ciągu 15 minut. Minusem tego rozwiązania jest to, że dotyczy ono zazwyczaj mniejszych kwot (zwykle maksymalnie 3 tysiące złotych).

Znajdź kredyt dla siebie

Zanim zdecydujemy się na pożyczkę, należy rozważyć wiele czynników. Przede wszystkim ważne jest to, ile pieniędzy potrzebujemy i w jakim czasie chcemy je oddać. Tutaj należy mierzyć siły na zamiary, żeby nie wpaść w kłopoty finansowe. Musimy też zastanowić się czy będziemy w stanie spłacić kredyt, bo brak terminowości będzie skutkował rosnącym zadłużeniem.

 

You may also like...