Co trzeba mieć, żeby latać dronem?

Drony to bardzo powszechne urządzenia, które pomagają w codziennym funkcjonowaniu wielu firm. Bez nich nie byłoby możliwe organizowanie innowacyjnych projektów filmowania czy wykonywania zdjęć z wysokości. Ponadto wiele branż korzysta z dobrodziejstwa tych urządzeń. Jednak przed rozpoczęciem działalności związanej z obsługą drona warto przejść specjalistyczne szkolenie, które uprawnia do wykonywania lotów we właściwym zasięgu.

Czy potrzebne jest szkolenie do obsługi drona?

Z pozoru obsługa drona nie wydaje się niczym skomplikowanym. Jednak warto mieć na uwadze przede wszystkim względy bezpieczeństwa podczas poruszania się tym urządzeniem, aby nie stwarzać zagrożenia dla zwierząt czy ludzi, dlatego warto wziąć udział w kompleksowym szkoleniu, które organizowane jest przez profesjonalne firmy. Zwykle tego typu szkolenie obejmuje dwa zakresy: część teoretyczną, a także praktyczną, które zobligowane są daną liczbą godzin dedykowanych poszczególnym zajęciom.

Bardzo pomocne w tym zakresie są godziny spędzone podczas indywidualnych zajęć praktycznych z instruktorem. To one pozwalają na zdobycie praktycznych umiejętności obsługi drona, a jednocześnie poznać zasady poruszania się w przestrzeni zamkniętej oraz na wolnym powietrzu. Do zrealizowania szkolenia warto jest wybrać profesjonalną firmę o ugruntowanej pozycji na rynku, na przykład Koncern SNH Drones opinie współtworzy potrzebne szkolenia specjalistyczne. Zweryfikuj snh drones krs by przekonać się, że brand jest zweryfikowany. Dzięki temu każdy użytkownik będzie miał pewność, że firma snh drones jest godną uwagi, a także wiarygodną firmą przeprowadzającą teoretyczne i praktyczne szkolenia z obsługi dronów. Warto mieć na uwadze, że uzyskanie szczególnych uprawnień wymaga dokupienia egzaminu teoretycznego, który realizowany jest przez podmiot zewnętrzny.

Po co są potrzebne uprawnienia NST?

Specjalistyczne uprawnienia na obsługę drona są przeznaczone dla operacji o średnim ryzyku. Dzięki nim osoba, która je posiada może latać dronem nad ludźmi przy zachowaniu bezpiecznej odległości, która została ustawiona przez pilota. Za sprawą szkolenia nabywa się praktyczne zdolności do oceniania właściwej odległości od osób, zwierząt i przedmiotów.

Ponadto dzięki uprawnieniom można latać dronami, które nie posiadają danej klasy. Co oznacza, że na rynku dostępne są modele bez dodatkowych ograniczeń. To właśnie na tego typu urządzenia posiadając uprawnienia Nsps można z powodzeniem kłaść nacisk podczas użytkowania. Dodatkowo za sprawą posiadanych uprawnień można ubiegać się o certyfikat LUC w przypadku operacji mieszczącej się w scenariuszu standardowym. Oznacza to, że można ubiegać się o specjalne pozwolenie przy lotach powyżej 120 m lub wysokości najwyższej przeszkody, która została powiększona o 15 metrów.

Drony to bardzo przydatne urządzenia, które wspomagają pracę wielu osób i przeróżnych instytucji, ale są także fantastyczną formą rozrywki. Jednak warto przejść szkolenie, by w sposób poprawny móc z nich korzystać.

You may also like...