Zalety i wady kryptowalut

Cyfrowe waluty są coraz bardziej popularne wśród inwestorów na całym świecie. Bitcoin stworzony został w 2009 roku przez nieznanych twórców. Jego istnienie opiera na bardzo zaawansowanej kryptogragii, bitcoina można używać jako środek płatniczy transakcji internetowych, szybko i bezpiecznie dokonywań płatności. Często wiele nowych inwestorów zadaje pytanie, czy da się przewidzieć kurs kryptowalut. Nie jest to łatwe, aby móc przewidzieć kurs tego typu walut. Można jedynie snuć przypuszczenia i na ich podstawie podejmować działania. Nawet jeśli mamy logiczne przesłanki, wskazujące na wzrost wartości waluty, jednak kurs może zachować się przeciwnie.Przedstawiamy wady i zalety cyfrowej waluty.

Zalety bitcoina

Bitcoiny może wydobywać w zasadzie każdy, kto ma komputer. Inspiracją na stworzenia takiej waluty było złoto. Bitcoiny można uzyskać poprzez udostępnienie mocy obliczeniowej swojego komputera. System wydobycia kryptowalut działa jak pepertum mobile, paca pecetów konieczna jest do realizowania transakcji online. Jednak dla zwykłego człowieka szansa na wydobycie waluty jest niewielkie. W technologii potrzebna jest duża moc obliczeniowa, uzyskana za pomocą farm potężnych serwerów. Największym autem wirtualnej waluty jest wygoda użytkowania. Bitociny przetwarzane są bez żadnych pośredników. Przelewane bitcoimy błyskawicznie na konto odbiorcy, niezależnie od miejsca na świecie. Wykonywanie przelewów cyfrowych walu jest o wiele bezpieczniejsze niż w przypadku zwykłych przelewów internetowych. Skala włamań na konto kryptowalut jest znikome w porównaniu z włamaniem na tradycyjne konto bankowe. Bitcoiny zabezpieczone są mechanizmem ochrony przed inflacją. Zasoby bitcoina szacowane są na limit 21 milinów. Nie ma tutaj możliwości wydrukowanie dodatkowych pieniędzy.

Wady Bitcoina

Kryptowaluty zapewniają anonimowość podczas transakcji. Jest to przekonujące dla osób, które boją się łamania prywatności przez rządy państw.Wraz ze zwiększeniem zainteresowania cyfrowymi walutami powstało wiele portali edukacyjnych, nastawionych na szerzenie wiedzy na temat wirtualnej waluty. Każdy twórca kryptowalut wydaje dokument, w którym znajdują się najważniejsze informacje na temat waluty, technologia wydobywania. Bitcoiny nie są nadzorowane przez instytucje finansowe, nie żadnego banku centralnego.

Zdaniem wielu ekonomistów Bitocoiny to kolejna bańka spekulacyjne, które pęknie z wielkim hukiem. Wadą cyfrowej waluty jest atrakcyjność dla wszelkiego typu przedstępców. Z powodu szybkości transakcji, anonimowości, braku żadnej kontroli tego rodzaju waluty są chętnie wybierane w nielegalnych biznesach. Szerzenie używania bitcoina przez przestępców, może spowodować zdelegalizowanie waluty w niektórych krajach.

 

You may also like...