Współczesne wyrażanie siebie

Mówi się, że niektórzy ludzie lubią robić wokół siebie show. Co to właściwie znaczy i dlaczego to robią?

Nie istniejesz, jeżeli o tobie nie mówią. Jeżeli nie działasz intensywnie w mediach społecznościowych i nie zadbasz o swój wizerunek w świecie internetu, twoja wartość maleje. To przykre i oczywiście nie prawdziwe stwierdzenie, ale niestety wciąż aktualne, szczególnie w środowisku młodych ludzi. Trzeba się pokazać. A raczej pokazywać, na okrągło. Najlepiej udostępniać i pozwalać komentować innym każdy swój ruch. Trzeba obserwować innych, aby móc ich naśladować i stawać się od nich lepszym.

Trzeba robić show.

Im więcej o tobie mówią, tym ważniejszy jesteś. Twoja wartość wzrasta wprost proporcjonalnie do ilości followersów, obserwatorów, polubień i komentarzy.
Mimo, że taki sposób myślenia jest kompletnie bezwartościowy, świat zwariował na punkcie fotografowania i pokazywania samego siebie w różnych sytuacjach życiowych. Dlaczego tak bardzo potrzebujemy uznania i aplauzu dla każdej prostej czynności jaką wykonujemy? Czy powodem jest zaniżona samoocena? Może problemy natury emocjonalnej? A może to zwykła moda i niedługo przeminie, ustępując miejsca nowym wynalazkom ludzkiej wyobraźni, na miarę nowych potrzeb, które z pewnością już wkrótce narodzą się w ludzkich głowach.

 

You may also like...